Blog

Zážitkový hudobný tábor Makovičky

Tábor 2015Ahojte kamaráti,

aj tento rok sa veľmi tešíte na letný tábor základnej školy Makovičky? Minulý rok sme zažili veľa dobrodružstiev, na cestách aj necestách, hľadaním draka. Fotky tu – albumy s názvom Rytier, princezná a drak.

Týždeň plný muzicírovania

Tento rok, v krásnom prostredí pohoria Tribeč, na Vás čaká týždeň plný muzicírovania, hier a dobrodružstiev.

Vstúpime do sveta hudby, do sveta tónov a melódií, kde sa budeme dorozumievať hudobnými nástrojmi a spevom. Vladka, naša hudobníčka, má pre nás husľový kľuč, ktorý nám otvorí bránu do ríše Melody. Tá sa rozprestiera všade na vôkol a vládnu jej lesní škriatkovia. Musíme sa stať jedným z nich, aby sme porozumeli ich jazyku a nestratili sa v ich ríši.

Škriatkovia  a koncert

Rôznymi hudobnými nástrojmi pootvárame záhady škriatkov (gitara, flauta, xylofón, činely, triangel, bubon, djembe, hrkálky, rumba gule, harmónium,…). Vyrobíme si vlastný hudobný nástroj, ktorým získame jedinečné postavenie v ríši Melody.

K lesným škriatkom zavíta aj muzikoterapeut. Vyčarí nám koncert, pri ktorom za zvuku trochu netradičných nástrojov ( koshi, zvujové vlny, dažďová palica, ocean drum, sun drum…) zrelaxujeme a ponoríme sa do nášho príbehu…

O tábore

Každé ráno sa zídeme pred bránou Melody – v budove školy Makovičky – medzi 7h30 – 8h00 a rozlúčime sa o 16h00 – 16h30. Deti budú mať zabezpečený pitný režim, v školskej jedálni nás bude o 12h00 čakať teplý obed (1,40€/obed). Naša ríša Melody sa rozprestiera v chotári obce Ladice (les, vinice, potok,…) a tiež v budove školy. Pedagogičky Vladka a Silvia budú škriatkom vždy nablízku.

O Vladke a Silvii

Vladka Konopásková: Zanietená hudobníčka, ktorej nie je žiadny hudobný nástroj cudzí. Dirigentka, ktorá rozpráva rukami a počúva celým telom. Tichý a jemný človek, ktorý sa pohybuje v ríši Melody ako doma.

Silvia Seigne: Nadšená bádateľka, ktorá sa nebojí otočiť husľovým kľúčom a otvoriť bránu ríše Melody. Bude však potrebovať pomoc všetkých škriatkov, aby sa tam nestratila!

Cena tábora: 55 euro / 35 euro pre Makovičky

[gallery columns="4" link="file" size="medium" ids="2680,2920,2921,2922,2923,2924,2925,2926,2927,2928,2929,2930"]