Blog

Tipy na online angličtinu s deťmi

Internet je plný zdrojov odkiaľ možno čerpať nápady na online hodiny angličtiny. V tom množstve sa dá však aj ľahko stratiť a častokrát, keď sú kvalitné materiály na dosah ruky požaduje stránka platenú registráciu… Pozrite sa, čo sme s našimi Makovičkami (1. a 2. ročník), stihli v mesiaci január a február my, možno Vás to inšpiruje!

Známy príbeh s jednoduchým jazykom. Repetitive language, TPR, sequencing story pictures, drawing Gingerbeard man.
Výborná pieseň spievaná ako rozhovor Gingerbread man – Fox. Children can first act out the dialogue, have fun changing voices and mime actions. The pace of the song is slower, easy to sing along.
Winnie the Witch! Our favourite witch!
Tu nájdete celý príbeh Winnie the Witch aj s pesničkami. Vybrať si môžete, to čo sa Vám práve hodí. My sme si po príbehu Gingerbread man, kde sme mali “ You CAN´T catch me!“ všímali „she CAN´T see him. She CAN see his eyes.“ Slovná zásoba je tiež bohatá: colors, body parts, house, actions. Kompletnú Story booklet nájdete tu : http://www.digiscuola.org/storytelling/wp-content/uploads/2014/02/bookletw.pdf
Meg and Mog. Séria príbehov ako stvorených na ESL teaching. Hľadali sme, čo majú čarodejnice Meg a Winnie spoločné, čo rozdielne. V tomto príbehu sa Meg oblieka, pripravuje raňajky a čaruje. Celý príbeh sa dá s deťmi zahrať, ukazovať.
Chytľavá pesnička, plná bláznivých rýmov. Taká sa vždy zíde.
Giraffes can´t dance je nádherný príbeh: Gerald v sebe objaví úžasného tanečníka. Niekedy aj nám stačí len tá správna pieseň a všetko sa v nás roztancuje! Príbeh je bohatý na slovnú zásobu, našli sme si tam aj naše CAN/CANT, s ktorým sme sa tieto mesiace stretávali. Pozrite si zaujímavé online pracovné listy: https://www.liveworksheets.com/worksheets/en/English_as_a_Second_Language_(ESL)/Giraffes_can’t_dance. Tu nájdete tipy na diskusiu k témam, ktoré príbeh otvára: https://www.prindleinstitute.org/books/giraffes-cant-dance/