Remeslo má zlaté dno

hands

Ahojte kamaráti,

aj tento rok sa veľmi tešíte na letný tábor základnej školy Makovičky? V poradí už tretí ( 2015: anglický tábor Rytier, princezná a drak, 2016: hudobný tábor V krajine Melody). Tentokrát budeme mať plné ruky práce – pripravili sme pre Vás tábor Remeslo má zlaté dno! A naše heslo znie: Tvorím, teda som!

V krásnom prostredí pohoria Tribeč, tam kde zlaté dno sa blyští a radosť z práce prýšti, na Vás čaká týždeň tvorivých aktivít, hier a dobrodružstiev.

Kladivkom zaklop a vstúp do našej dielničky.                                                                                                         Pozri – pršteky Ti ožívajú a zlaté rúčky prebúdzajú…                                                                                                                       Tu odmenou je práca sama.                                                                                                                                               Zlaté dno remeslo máva!

Nezabúdajme na múdrosť a silu našich rúk. Učia nás trpezlivosti, vytrvalosti a kráse. Deti ustúpia do rozprávkového sveta remeselníkov, ktorý im priblížia ich vlastné ruky. Svet remesiel objavíme pre seba prácou s rôznymi materiálmi (modrotlač, keramika, mydielka…). Stretneme sa s remeselníkmi, ktorých múdrosť je hmatateľná, obohacujúca a prináša radosť nielen im samým ale aj nám všetkým okolo!

O tábore

Prvý júlový týždeň ( 3.7. – 7.7.) sa budeme stretávať v našej dielni – v budove školy Makovičky v Ladiciach. Začíname o 8h30 a rozlúčime sa o 16h30. Deti budú mať zabezpečený pitný režim a v školskej jedálni nás bude o 12h00 čakať teplý obed. Počas týždňa deti spoznajú aj krásny chotár dedinky Ladice.

Vladka Konopásková: Organizátorka tábora, zanietená hudobníčka so zlatými rukami. S deťmi strávi celý týždeň a prídu aj jej kamaráti remeselníci – šikovníci.

Cena tábora: 65 euro

Tábor je určený pre deti od 6 do 10 rokov. Deti môžete prihlasovať do pondelka 26.júna na silvia.seigne@gmail.com, 0907 941 958